SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf ve belgeleri tarayarak kullanıcının yoksulluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması düşüncesince çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser ve hizmetlerini arama motorlarında genişlik yüzey sıralarda dünya alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla yetişkin verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca genişlik giysi sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek göre seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO malum terimlerle bir kez araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO muayyen terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında yahut türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında genişlik giysi sıraları yakalayabilmek özgü doğru çevirici kelimelerin seçmesi önemlidir. karşıt taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi hakkında yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolaylık bulunabilmesi özgü yapılması komütatör kelimelerin gösterildiği data akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında mafevk sıralarda gösterebilmek özgü misyon almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri usa vurma duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlantı gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması düşüncesince sıra sayıyor. Bu had işaret çok yüklem sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google eliyle oluşturulan veridir. Bu bilgi henüz fazla ülke, ülke sınırı ve bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği stratejik vukuf kaynağıdır. Google İnsights ile açar kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu müşabih açar kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması ayrılmış ulaşılabilir kaynarca olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde görev alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar eliyle sevilen İkonlar akil telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. düzen çağırdığı bilgileri getirebilmek göre güçlü işlemciye Bu yazının kaynağı yoksulluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *